Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mini FAQ serwera
#1
Exclamation 
MINI FAQ TS MARGONEM:

1. W jaki sposób mogę się zarejestrować (otrzymac możliwośc rozmowy na TS Margonem)?
Wystarczy wejść na kanał "Dyżurka administracji TeamSpeak" i poczekać na członka Administracji. Następnie, po otrzymaniu tzw. "talk power" (moc głosu) należy coś powiedzieć, przywitać się, a członek Administracji po weryfikacji nałoży rangę płci oraz rangi gier, w które grasz (jeśli oczywiście chcesz takowe rangi posiadać). Jeśli żaden z członków Administracji nie jest dostępny, zaczekaj, bądź wyślij swoje zgłoszenie na [/url]http://pomoc.tsmargonem.pl w zakładce dotyczącej spraw bieżących.

2. Ile rang mogę otrzymać?
Każdy użytkownik ma prawo do ikonki płci, oraz na życzenie do 6 ikon z działu PORTALE/GRY. Ikonek tych, po jednorazowym wybraniu nie da się zmieniać/usuwać. Po 3 miesiącach od 1 połączenia na swoim ID, można otrzymać też ikonkę indywidualną. Ikonka na kanał (klanowy/prywatny) należy się po 3 miesiącach OD STWORZENIA/PRZEJĘCIA KANAŁU i nie musi być taka sama jak ikona założyciela (założyciel wcale nie musi mieć ikonki, jeśli nie chce). Nie ma odstępstw od daty stworzenia kanału. Ikona indywidualna/kanałowa powinna być w rozmiarze 16x16 oraz (estetycznie) powinna mieć ustawioną przezroczystość. Dodatkowe ikony/rangi, przyznawane są tylko z racji wygranych konkursów czy też pełnionych funkcji na TS/w Margonem. Jeśli chciałbyś posiadać ikonę, a żaden Server Administrator (tylko oni mogą nadawać ikony) nie jest w danej chwili dostępny, wyślij swoje zgłoszenie na http://pomoc.tsmargonem.pl, umieszczając w nim ikonę w odpowiednim rozmiarze i formacie oraz swój unikalny identyfikator (uniqueID).

3. W jaki sposób mogę otrzymać kanał prywatny/klanowy?
Tak jak w przypadku punktu nr 1, wystarczy wejść na kanał "Dyżurka administracji TeamSpeak" i poczekać na członka Administracji. Następnie należy powiedzieć jaki to ma być kanał i gdzie ma się znajdować. Po wykonaniu tych czynności członek Administracji utworzy/nada kanał. Jeśli żaden z członków Administracji nie jest dostępny, zaczekaj, bądź wyślij swoje zgłoszenie na http://pomoc.tsmargonem.pl w zakładce dotyczącej spraw bieżących.

4. Kiedy można utracić uprawnienia CA kanału świata publicznego/prywatnego:
1. Kiedy kickujesz graczy z ogólnego kanału bez powodu (bez posiadania powodu i bez wpisywania powodu w okienko).
2. Kiedy popisujesz się funkcją, pokazując bez jakiegokolwiek powodu jakie możliwości posiada.
3. Kiedy kickujesz za rzeczy takie jak avatar - od tego jest Administracja serwera, nie CA kanału.
4. Kiedy zmieniasz cokolwiek w podkanałach ogólnego kanału świata.
5. Kiedy przerzucasz kogokolwiek między kanałami bez zgody.
6. W innych losowych, skrajnych sytuacjach po zweryfikowaniu zdarzenia przez Administratora.
Informacje dla CA kanałów światów publicznych/prywatnych znajdziecie też tutaj: http://forum.tsmargonem.pl/showthread.php?tid=113

5. Kiedy otrzymuje się bana za nadużywanie rangi CA na kanałach światów ogólnych/prywatnych?
Wszystkie takie sytuacje oceniane są indywidualnie. Najczęściej wystarczy połączyć kilka rzeczy z punktu powyżej i ban wtedy przychodzi sam :-) Nie polecamy.

6. Chcę otrzymać swój kanał muzyczny. Co muszę zrobić?
Aby otrzymać swój kanał muzyczny, musisz zapoznać się z zasadami działu RADIA, które są dostępne w deskrypcji kanału RADIA w kategorii MUZYKA. Działem RADIA zajmuje się Rafagonem/Zła Dusycka. Jeśli w danej chwili Opiekun działu nie jest dostępny, zalecamy kontakt poprzez panel pomocy w zakładce RADIA - http://pomoc.tsmargonem.pl

7. Chciałbym zostać Channel Adminem kanału świata publicznego. Co muszę zrobić?
Aby zostać CA kanału świata publicznego należy zgłosić się do Opiekuna danego kanału. Jak sprawdzić, kto jest opiekunem kanału, którym się interesujemy? Wystarczy kliknąć na nim LPM, a w deskrypcji ukaże się jego opiekun. Opiekun kanału bierze pod uwagę wiele czynników przy wybieraniu CA. Poinformuje Cię on o tym osobiście, podejmując decyzję dotyczącą Twojej kandydatury. Jeśli Opiekun kanału, na którym chciałbyś mieć CA nie jest w danej chwili dostępny, skontaktuj się z nim poprzez panel pomocy - http://pomoc.tsmargonem.pl

8. Co zrobić, gdy na kanale publicznym jest osoba puszczająca muzykę/trollująca/niekulturalna? 
Tak jak w powyższych przypadkach, należy udać się na kanał „Dyżurka administracji TeamSpeak” i poczekać na członka Administracji. Następnie należy przedstawić dowody na łamanie Regulaminu TeamSpeak’a Margonem i wyjaśnić całą sytuację, dokładnie i powoli. Członek Administracji zajmie się Twoim zgłoszeniem. W przypadku braku członka Administracji na TS, zgłoszenie wraz z dowodami (screeny/nagrania programem zewnętrznym) należy przesłać na panel pomocy - [url=http://pomoc.tsmargonem.eu/]http://pomoc.tsmargonem.pl

9. Rzadko bywam na TS, ale chciałbym mieć swój kanał czasowy, by móc pogadać ze znajomymi. Czy można coś zrobić w tej sytuacji?
Jasne! Wystarczy, że po wejściu na TS’a klikniesz prawym przyciskiem myszy na liście kanałów i wybierzesz opcję Create channel. Następnie wpisz nazwę swojego kanału i hasło, a po kliknięciu OK. zostaniesz przeniesiony na swój kanał tymczasowy. Po wyjściu z niego – automatycznie się on usunie.

10. Mam problem z mikrofonem i inni na kanale mnie nie słyszą. Co muszę zrobić?
Zapraszamy na kanał „Dyżurka Administracji TeamSpeak”. Po pojawieniu się członka Administracji, opisz mu na czacie swój problem, a następnie uważnie wysłuchaj jego instrukcji. W każdej sytuacji członek Administracji postara się pomóc!

11. Chcę być członkiem Administracji. Co muszę zrobić?
Raz na jakiś czas są otwierane rekrutacje do teamu Administracji. Podczas rekrutacji do Administracji pojawia się także ogłoszenie w formie poke oraz cyklicznie powtarzane ogłoszenie na czacie głównym serwera. Istnieje także możliwość rekrutacji wewnętrznej, której zasady są znane wyłącznie członkom Administracji TS i ogólnie są tajne. Dodatkowo, CA kanałów światów publicznych mają możliwość uczestniczenia w tzw. rekrutacji za staż, co opisuje dokladnie dzial 7 naszego Regulaminu. Informacje o rekrutacji znajdziecie bieżąco na stronie: http://tsmargonem.pl/viewpage.php?page_id=1

12. Złamanie Regulaminu nastąpiło pomiędzy godziną 23:01 a 11:59, co wtedy zrobić?
W takich sytuacjach należy wykonać screen/nagranie zaistniałej sytuacji i wysłać to na panel pomocy TS - http://pomoc.tsmargonem.pl. Proszę pamiętać, ze screen musi zawierać całe okienko TS a nagranie musi zawierać dźwięk wraz z obrazem (tylko programy zewnętrzne!!!)

13. Nie znalazłem tutaj odpowiedzi na moje pytanie.
Jeśli odpowiedź na Twoje pytanie nie znalazła się w miniFAQ, napisz na panel pomocy TS - http://pomoc.tsmargonem.pl - postaramy się pomóc!


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Exclamation Taryfikator kar serwera Krystian 6 4,173 05-10-2017, 20:08:50
Ostatni post: Krystian
Exclamation Regulamin serwera TS Margonem Krystian 3 2,579 30-09-2017, 12:36:58
Ostatni post: Krystian

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości